בר קוקטיילים חדש ומושקע נפתח ברחוב אלנבי

האימפריה מכה שנית: אורון לרנר, מיוצאי האימפריאל, פותח במקום Hide&Seek את בר הקוקטיילים פרנץ' 57. הכיוון - ניו אורלינס

פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)
פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)
22 באוקטובר 2015

במבט ראשון קשה לחשוד באורון (״הדוקטור״) לרנר כי מדובר באחד מבכירי מוחות האלכוהול המקומיים שלנו, בעל ידע אינסופי בכל האמור לקוקטיילים ולאלכוהול. הלוק הכללי של הבחור אמנם מזכיר יותר הנדסאי, אבל לרנר נמנה עם הצוות שהקים את אימפריאל קוקטייל בר, וגם בזירה הבינלאומית הוא זוכה ללא מעט הישגים מכובדים.

כעת הוא פותח את French 57 (שילוב של הקוקטייל הקלאסי French 75 ושל כתובת הבר – ברנר פינת אלנבי 57), במקום ששכן בו Hide&Seek (שבו גם היה שותף), בר שהעיצוב, האווירה והתפריט בו שונים בתכלית. הכיוון הוא ניו אורלינס, בירת הקוקטיילים העולמית, שלדברי לרנר “פועלת כמו כישוף וודו על ברמנים ואנשי אלכוהול".

קוקטיילים מהודקים. פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)
קוקטיילים מהודקים. פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)

הקוקטיילים בהשראת העיר – לא מעט ברבן, רום ותבלינים תמצאו בכוסות (46 ־ 56 ש"ח), וגם תפריט האוכל מיישר קו עם הקונספט עם מנות כגון לביבות סרטנים, Po'boy (שרימפס מטוגנים בקמח תירס עם איולי שום ודבש), נקניקיות ברוטב שעועית ועוד (42 ־ 56 ש"ח).
יחסית לבר קוקטיילים מהודק המקום גדול למדי, והחצר היפהפייה עושה חשק ללילות סתיו נעימים.

אוכל מפתה. פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)
אוכל מפתה. פרנץ' 57 (צילום: בן יוסטר)

המוזיקה (בעיקר ג׳אז ובלוז, ויש דיבור על הופעות חיות בהמשך) לא מחרישת אוזניים וגם התאורה נעימה. חוץ מלרנר שווה לשים לב לויטה ולדימירסקי ולצביקה פורמן, שעומדים מאחורי הבר ומסתמנים כהבטחה של הדור הצעיר.

פרנץ' 57

אלנבי 57 פינת ברנר, 7347452־03 , כל יום 18:00 ־אחרון הלקוחות