תראו, רוני דניאל נובח על ערביה בשידור חי!

ה"עימות" אמש עם ח"כ עאידה תומא סלימאן ("שבי בשקט!") הוכיח כי דניאל אינו פרשן, אלא מוביל את רצועת הרכילות של חברת החדשות. המפסידים, כרגיל, היו הצופים המותשים

רוני דניאל במהדורת החדשות, אמש
רוני דניאל במהדורת החדשות, אמש
11 בפברואר 2018

כבר כמה שנים שרוני דניאל מוחזק באולפני חברת החדשות ככלב פרא מרוסן לפרקים. כמו אייל ברקוביץ', גם דניאל איננו פרשן אלא בן לוויה בעל מזג מועד לפורענות, שעמו אנו נדרשים לצפות במשחק הכדורגל או בדיווח הביטחוני ("איזה ליימך!", היה קורא ברקוביץ' לעבר שחקנים בימיו העליזים כפרשן בטלוויזיה). דניאל הוא סב היושב בסלונו ומפטיר ביקורת קנטרנית כלפי כל מי שעובר על מסך הטלוויזיה ואיננו גבר בעל עבר צבאי וארשת ממלכתית. אך אולפני חברת החדשות הם-הם סלונו של דניאל, ועל כן אנו הקורבנות של הסדרי הקביעות שם, המסכלים את הגעתו של פרשן או פרשנית שאינם מצדדים באופן אוטומטי באנשי הצבא, ומוסיפים לדיווחים דברי טעם התורמים להבנתם העמוקה יותר – כלומר, דברי פרשנות.

עוד כתבות מעניינות:
חדשות 2 חושבים שהצופים שלהם מטומטמים לגמרי
אמנון לוי ניצל את תושבי השכונות לרייטינג
"אבודים" עם צופית גרנט מגלה אמת אכזרית

דניאל ותומא סלימאן במהדורת החדשות, אמש
דניאל ותומא סלימאן במהדורת החדשות, אמש

שעת הכושר של דניאל היא כמובן שעת ההסלמה הביטחונית. או-אז הרסן הממתן אותו בימים כסדרם מותר כליל, וקנטרנותו הופכת מלהג של סרק, מרגעים שיש לסבול לטובת התקדמות המהדורה (לרוב הוא מבקש להוסיף דבר מה לדיווחים שאינם קשורים אליו במישרין, שהרי דעתו חייבת להישמע), לציווי של ממש: תוקפנותו מדובבת עתה את דעת הקונצנזוס, ודניאל איננו עוד כלב פרא אלא כלב שמירה שתפקידו למנוע מדעות שאינן מיושרות למרכז להישמע באולפן. הרגעים הללו הם התמורה שמקוששים בחברת החדשות מפרשנותו הלוקה בחסר. הם נחגגים כספקטקל בכל אתרי החדשות. "ראו, דניאל נובח על ערביה בשידור חי!", היה הסאבטקסט של אייטמים שפורסמו באתרי מאקו, סרוגים, מעריב וערוץ 7.

ה"עימות" שהתהווה אמש (שבת) בין דניאל לחברת הכנסת עאידה תומא סלימאן, בו נפלטו לדניאל המילים "שבי בשקט", הוא הרווח הרכילאי שגוזרים בחברת החדשות מרצף השידור המתיש באולפן. לא מהימנות הדיווח בראש מעייניהם, אלא חרחורי הריב. הם הילדים המתקבצים סביב זוג מתעמת וצועקים "מכות!". המלחמה משרתת את יצר ההתענגות של פרשניהם על עמדת הסמכות – ואילו רק אנחנו, הצופים המשתלהבים בעל כורחנו מרכילאות החוטאת למשמעויות הנגזרות מן האירועים בגזרה הצפונית, מפסידים בגדול.