טיים אאוט timeout

אירוויזיון 2019 בתל אביב: כל מה שצריך לדעת

| מאת: מערכת Time Out

מתי יתקיים האירוויזיון, איפה יוקם היורו וילג', איזה עוד אירועים מצפים לנו ומה יעלה בגורל ההסעות בשבת? כל הפרטים על אירוויזיון 2019 בתל אביב

נטע ברזילי באירוויזיון 2018 (צילום: אנדרס פוטינג)

אחרי חודשים של שמועות, ספקולציות ועימותים פוליטיים, כאן ואיגוד השידור האירופי (EBU) הודיעו סוף סוף כי תל אביב תארח את אירוויזיון 2019. הסיבה הרשמית לפסילתה של ירושלים, שאירחה את התחרות בפעמיים הקודמות, היא שלא נמצא בה מתחם הולם לכפר האירוויזיון (היורו וילג'). ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, לא מיהר להילחם על הזכות וחימם מנועים רק בשבועות האחרונים, ועם ההכרזה הודיע בחגיגיות כי יעשה הכל "כדי שהאירוויזיון יהיה שמח, חי, בועט וללא הפסקה – בדיוק כמו העיר שלנו". הנה כל מה שצריך לדעת על האירוויזיון בתל אביב.

מתי יתקיים האירוויזיון?

חצאי הגמר צפויים להיערך ב-14.5 וב-16.5, והגמר הגדול ב-18.5. כזכור, עיריית תל אביב החליטה להקדים את אירועי הגאווה בשנה הבאה ולהצמידם לאירוויזיון.

מצעד הגאווה 2018. צילום: ג'וליה ברשקוב

מצעד הגאווה 2018. צילום: ג'וליה ברשקוב

עוד כתבות מעניינות: 
מחירי המלונות בתל אביב בתקופת האירוויזיון כבר בשמיים
האם התאגיד הסתיר החלטה חשובה?
בדקנו: האם ליוניברסל יש קייס אמיתי נגד "טוי"?

איפה תתקיים התחרות?

הלוקיישן שנבחר לארח את הלילה הנוצץ הוא ביתן 2 במרכז הירידים שבגני התערוכה, והוא יצטרך לעבור כמה שינויים והתאמות כדי להתאים לתנאי התחרות.

איפה יוקם כפר האירוויזיון?

עוד לפני ההכרזה הרשמית, עיריית תל אביב כבר הודיעה על תכנון יורו וילג' ענק בגן צ'ארלס קלור, ליד הים, שאמור להיות גדול יותר מזה שהיה בליסבון ויכיל יותר מ-10 אלף אנשים. מדובר במתחם בילוי ענק שיכלול הופעות, דוכנים וברים, שבו יופיעו זמרי התחרות ואמנים שונים במשך תקופת התחרות והחזרות (כשבועיים במאי). חצאי הגמר והגמר יוקרנו שם בלייב והכניסה תהיה כמובן חופשית.

נטע ברזילי ורון חולדאי על הבמה בכיכר רבין (צילום: כפיר סיון)

מה עוד מצפה לנו?

עם הודעת איגוד השידור האירופי, בעיריית תל אביב מיהרו לעדכן כי בנוסף לשלושת האירועים המרכזיים (חצאי הגמר והגמר) יתקיימו גם טקס פתיחה ואירוע שטיח אדום ברחבת מוזיאון תל אביב לאמנות, כמו גם טקס חילופי מפתחות הערים והגרלת חצאי הגמר בבית העיר ברחוב ביאליק.

האם יהיו הסעות בשבת?

זאת כמובן לא תהיה בעיה. בניגוד לסערה שעורר הרעיון בירושלים, תל אביב קיבלה את דרישות האיגוד לאירוח האירוויזיון, בהן לאפשר הסעות וקיום חזרות בשבת. שתי הערים נדרשו להעביר לאיגוד האירופי מכתב שבו הן מתייחסות לחלק הרלוונטי להן בדרישות שהציב בפני נתניהו: הימנעות מתכנים פוליטיים בתכני המשדר, קיום חזרות בשבתות הבטחה לשירותי הסעות בשבתות, חופש תנועה, מתן אישורי כניסה לארץ ללא הגבלת עמדות פוליטיות וחופש עיתונות מלא לאלפי העיתונאים שאמורים להגיע במאי 2019. השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע אז כי הוא קורא לנתניהו לדחות את "התנאים ההזויים והחצופים" הללו. הו, וול.

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: a64dac95a55f6