התהפכנו כמו סטייק: למסעדת הבשרים האדירה הזאת יש עכשיו קצביה

ארוחת הצהריים הבאה שלכם בבית בלי לצאת מהפיג'מה. NG בוצ'רי (צילום בן גיל אבירם)
ארוחת הצהריים הבאה שלכם בבית בלי לצאת מהפיג'מה. NG בוצ'רי (צילום בן גיל אבירם)

"אנחנו לא עוד קצביה, אנחנו NG", מסביר הסלוגן של NG Butchery, הקצביה החדשה של מקדש תענוגות הבשרים בנווה צדק. בתפריט: נתחי פרימיום מעוררי השתאות, בשר מיושן אקסטרימי, מארזים לחגיגות בשרניות ואם תרצו נתח של 20 קילו אנטריקוט אפשר לדבר גם על זה. דבר אחד בטוח: זול זה לא יהיה

27 בדצמבר 2022

תקופת הקורונה נחקקה בתודעה הקולקטיבית כתור הזהב של עסקי האונליין. מעדניות, ירקניות, קונדיטוריות, חנויות דגים ובשר – כולם הקימו אתרים והחלו לשלח מוצרים. כעת הטרנד נרגע קצת וקניות ברשת הפכו לחיים עצמם. דווקא בנקודת זמן זו משיקה מסעדת NG קצביה אינטרנטית לממכר נתחי בשר איכותיים. "תמיד ביקשו מאיתנו לאכול בבית את הסטייקים שלנו. בקורונה פתחנו מטבח רפאים והתמקדנו בשילוח המבורגרים וכריכי בשר ופחות בבשר החי, למרות שהיה ביקוש. לא יכולנו לפתוח כמה דברים במקביל. עכשיו הבשילו התנאים", אומר הבעלים גיורא אשכנזי.

פורטרהאוס מיושן. NG בוצ'רי (צילום בן יוסטר)
פורטרהאוס מיושן. NG בוצ'רי (צילום בן יוסטר)

תחת הסלוגן "אנחנו לא עוד קצביה, אנחנו NG", מציעה NG BUTCHERY נתחי פרימיום עד פתח הדלת: אונטריב וטי בון, אנטריקוט וסינטה, פורטרהאוס, פילה בקר ופריים ריב (מ-170 ש"ח לקילו). ניתן לבחור את הנתח לפי צורת הבישול – ברביקיו, מחבת, מעשנה, סיר או תנור, את הכמות הרצויה ואת צורת החיתוך. עוד תוכלו למצוא באתר מח עצם (35 ש"ח ליחידה) ושוק טלה (140 ש"ח לקילו), כבד אווז (600 ש"ח לקילו), רטבים ויין וכן מארזים – מ־Romantic Fest זוגי (אנטריקוט, פילה, מינוט סטייק וחרדל, 480 ש"ח)  ועד מארז Grill Party ברביקיו לעשרה אורחים (980 ש"ח).

גולת הכותרת הם הנתחים המיוחדים, Extreme Dry Aged ו־Premium Dry Aged, שמתיישנים בחדרי קירור בטמפרטורה מבוקרת לאורך 30, 50 ואף 90 יום. שיטה זו "מפרקת" את הבשר ומדגישה את הטעמים העמוקים של הנתח. בקטגוריה זו נכללים פריים ריב, פורטרהאוס וריפ שלם – כ-20 ק"ג אנטריקוט על העצם שיתיישן רק עבורכם. בכל פעם שמתחשק סטייק אפשר לבקש שיפרסו עבורכם חתיכה וישלחו הביתה. התוצאה הסופית תלויה כמובן במיומנות האישית. "אם יודעים לטפל בבשר ויש בבית גריל מקצועי או מחבת מאוד עבה, וכמובן יד טובה – אפשר להגיע לסטייק כמו במסעדה. מי שיבקש ייעוץ יקבל ולאט לאט נוסיף באתר תוכן". כדי לא לקפוץ גבוה, לשלם (והרבה) ולהתבאס, ממליץ אשכנזי למתחילים לבחור באנטריקוט "שהוא הכי בטוח, עם הרבה שומן. אמנם זהו נתח בנאלי אבל אפשר להכין אותו בגריל או במחבת, וכשהוא ברמה גבוהה אי אפשר לטעות".

ניו יורק קדמי, להבדיל מניו יורק אחורי. NG Butchery (צילום: תות אשכנזי)
ניו יורק קדמי, להבדיל מניו יורק אחורי. NG Butchery (צילום: תות אשכנזי)

בחודש אוגוסט הקרוב תציין NG עשרים שנות פעילות. "אני יכול לספור בקושי על חמש אצבעות מסעדה בליגה שלנו בתל אביב ששורדת תקופה כל כך ארוכה", אומר אשכנזי. מהו הסוד? "זו שאלה מצוינת", הוא צוחק. "NG אינה נכללת בקטגוריית מסעדות ההיי אנד כי היא אקלקטית ולא מעונבת, אך השירות הוא ברמה הגבוהה ביותר ואנחנו מקבלים על כך פידבק כל הזמן. אני חושב שהשילוב של שירות וחומרי הגלם הטובים ביותר שאפשר להשיג הוא כנראה סוד ההצלחה".
>> NG BUTCHERY, עכשיו אונליין