פוד ג'אנקי: מזללה חדשה מביאה את החלום האמריקאי לשוק לוינסקי

למה תרצו להתמכר? ג'אנקי. צילום: רוני כספי
למה תרצו להתמכר? ג'אנקי. צילום: רוני כספי

ג'אנק פוד זו לא מילה גסה - אלא שתי מילים גסות, ומפעם לפעם אנחנו אוהבים לדבר ולאכול מלוכלך. ובדיינר החדש שבשוק לוינסקי, "ג'אנקי", מתגאים בהמבורגרים, עוף מטוגן (בקורנפלקס!) ועוד מנות אמריקאיות כמו שרק ג'אנקי אמיתי אוהב

7 באוגוסט 2023

בשוק לוינסקי המפוצץ בשפע מתווסף עכשיו דיינר חדש שעונה לשם ג'אנקי, ובהתאם מציע ג'אנק פוד איכותי לכל הג'אנקיז באשר הם. מוכנים לאמריקה? המבורגרים, קריספי צ'יקן, נקניקיית עגל, כנפיים, אצבעות עוף, צ'יפס, טבעות בצל, גלידה אמריקאית ובסיום כנראה הפנייה לקרדיולוג. בקיצור, יש לנו תחושה שאתם עומדים להתמכר.

אמאל'ה איזה קראנצ'. ג'אנקי. צילום: רוני כספי
אמאל'ה איזה קראנצ'. ג'אנקי. צילום: רוני כספי

את ג׳אנקי פתח מושיקו גורדני, לו רזומה של עשור ברשת מוזס והתמכרות אחת בלעדית – המבורגר. הוא, בעצם, הג׳אנקי האמיתי. גורדני מצא את הלוקיישן בשוק לוינסקי – שלמעשה נכנס לחלל שהשאירו גלידה גולדה כשהצטמצמה קלות. והאווירה כולה מפגש בין דיינר לשוק. או בקיצור, לוינסקי פינת ניו יורק. עבור עיצוב המקום רתם גורדוני את האמן והמקעקע אור קנטור, שצייר ציור קיר מרשים לכל הדעות, וגם אייר את התפריט ואת הלוגו. גם השירותים מאוירים בגרפיטי, עליו אמון האמן המקומי פלה, שריסס בספריי צבעוני את הציור כמחווה לשוק לוינסקי. אבל עם כמה שאנחנו מתפעלים מאמנות (ובחיינו מתפעלים), באנו בשביל האוכל. 

גורדני סיפר לנו שהוא רצה לפתוח מקום שעושה כבוד לבורגר, ועד שהגיע לתוצאה הרצויה עשה אינספור ניסיונות. ומה נגיד? כשתטעמו תבינו. הסוד לא נמצא בלחמנייה או התוספות, אלא בקציצה עצמה – שמגיעה עסיסית בדיוק במידה הנכונה, ובמרקם מדויק עד לביס מנצח. אפשר, כמובן, להוסיף גבינה או לבחור בדאבל בורגר, ולא תראו מבטים שופטים מאיתנו. אם כבר, אנחנו רק מעודדים. ארוחת בורגר עם צ׳יפס ושתייה תעלה לכם 56 ש"ח, ודאבל בורגר יעלה 66 ש"ח. שלושה שקלים נוספים ישיגו לכם גם תוספת גבינה. 

ללקק את האצבעות. ג'אנקי. צילום: רוני כספי
ללקק את האצבעות. ג'אנקי. צילום: רוני כספי

כבודו של הבורגר במקומו, כמובן, אך גורדני החליט להרחיב את היריעה ורצה ליצור דיינר אמריקאי בטוויסט מקומי, שבו כל אחד ימצא את עצמו. על כן תמצאו כאן כריך קריספי צ׳יקן (62 עם צ׳יפס ושתייה) בציפוי קורנפלקס, שיוצר נגיסה חלומית. פגשנו את פתיתי הקורנפלקס כציפוי בעבר, אבל ברוב המקרים הם טחונים – ואילו כאן הם קיימים בשלמותם, ומורגשים בכל ביס וביס. לכריך הנפלא נוסף קולסלאו בתיבול אמריקאי מיונזי הכרחי, ירקות ורוטב איולי צ׳יפוטלה שמוסיף נגיעה של פיקנטיות רצויה.

מי שלא רוצה את הלחמנייה אבל לא רוצה לוותר על הקריספי צ׳יקן, יכול להנות ממנו גם בצורתו השנייה כצ׳יקן סטיקס (34 ש״ח), שמוגשים עם רוטב איולי, נפלאים וקורנפלקסיים גם הם. חוץ מזה, יש נקניקיית עגל חלומית וסליזית בגודל נדיב, על לחמנייה פשוטה ולא יומרנית, ועם איולי חרדל, בצל מוחמץ ורוקט שמיטיבים עם הביס (52 ש״ח עם צ׳יפס ושתייה), ואפילו עוד לא דיברנו על הכנפיים שמזוגגות בתיבול סודי שקשה להפסיק לאכול מהן (34 ש״ח), או על טבעות הבצל, תמיד גילטי פלז׳ר מענג במיוחד (24 ש״ח). לקינוח תסתפקו בגלידת וניל נוסח סופט סרב בגביע, שמוגשת הישר מהמכונה, או סורבה אפרול תפוזי שעומד להיות המרענן הרשמי של הקיץ. להתמכר, כבר אמרנו?
לוינסקי 45, ימים א'-ד' 11:30-00:00, ה' 11:30-1:00, ו' 10:30-18:00, ש' 17:00-1:00