העונה החדשה של "גולסטאר" היא נפיחה בניחוח חריף של מילואים

פליטי ריאליטי, בהמיות ואפס אותנטיות: "גולסטאר" היא תכנית ריאליטי גרועה שאין סיבה לצפות בה. הבונוס: זמר שלא מזמן נחשד שפעל לפי אמת המוסר "אם יש דשא יש משחק"

"גולסטאר". מישהו צופה בזה?
"גולסטאר". מישהו צופה בזה?
31 בדצמבר 2018

ההשמצות סביב "גולסטאר", ריאליטי הספורט של הוט, מדיפות ריח של צדקנות שקשה להתעלם ממנו. חרף הביקורות שתייגו את התכנית בהתמדה כאשפה טלוויזיונית, היא איכשהו הפכה לחביבת הצופים ואף לאחת הסדרות הנצפות של הוט. אלו הסיבות שהביאו אותנו לפתח העונה השישית שעלתה אתמול (ראשון), בניסיון להבין אם פספסנו משהו.

מאמצי הליהוק של "גולסטאר" הניבו בעיקר פליטי ריאליטי וכל מיני לשעברים: רז זהבי, שוער עבר ופרשן בערוץ הספורט; פליקס חלפון, כדורגלן עבר ואסיר לשעבר; אושר קסרי, סטייליסט; השף יונתן רושפלד; יוסי בובליל וחיים שועי (חמימו), פליטי "האח הגדול"; הכדורגלן דוד רביבו; הדוגמן דין מירושניקוב; אלכסיי מורוזוב, זוכה העונה השנייה של "היפה והחנון"; וירון ברלד. אייל גולן הוא עוזר המאמן.

עוד כתבות מעניינות:
20 הסדרות הכי טובות של 2018
כך ריסק נתניהו את תעשיית הטלוויזיה בישראל
"איש חשוב מאד": תמצית הישראליות שאנחנו מתכחשים לה

הוולגריות המוגזמת ואווירת המילואים נועדו לייצר אווירה אותנטית, אבל זו נעדרת מהמסך. החבורה כולה נמצאת בהיפר מודעות עצמית ואפילו טעויות הלשון החביבות נשמעות מהונדסות. "והאספרסו הזה… ויברטור, שכחתי את השם שלו. אשר?", מתבלבל בובליל. ברגע אחר חמימו יושב עם אייל גולן, מספר לו שהוא לא שומע את "ספידסטיק ובן אל" אלא רק אותו, ואז מזמזם לו את "כביש החוף". "זה סטטיק ובן אל מה ששרת עכשיו!", מזדעק גולן. "איזה פדיחה, זה היה דיסק אחר", מתנצל חמימו והשניים נקרעים מצחוק.

הטעם הרע שבליהוק אייל גולן מתחזק בהמשך, כשהנבחרת מתבשרת שמסי יגיע לשחק איתה. מסי, אם תהיתם, הוא פיל אומלל – אם אנחנו כבר בתאילנד, אז עד הסוף. בניגוד למסי, תרומתו של גולן, שמאמן את הנבחרת לצד שייע פייגנבוים (במקום ג'ובאני רוסו), משנית מאד בינתיים. לעומתו, ירון ברלד, משתתף הבית של התכנית (תשע עונות מתוך שש ששודרו עד כה, בחישוב גס), מצליח לעייף עם כמות מוגזמת של חיקויים שתמוטט גם את אוהדי ההומור הפרוע שלו.

בטח כבר נתקלתם בפרומואים לעונה, שבהם רושפלד משליך מוט על מתמודד וקורא לו נכה. התקרית האלימה, שמן הסתם הייתה מתוכננת היטב, הביאה להדחתו, ו"גולסטאר" עמוסה בכאלה (גם אם מתעלמים משצף הקללות). בפרק הפתיחה, למשל, התחרו המשתתפים על תואר קפטן הנבחרת מול אלוף אגרוף תאילנדי. אותו אלוף בעט בצווארו ובגרוגרת של רביבו – רגעים קשים לצפייה, בין אם היו אותנטיים או מפוברקים.

מי שבינתיים לא הצליח להשתלב בקבוצה הוא מורוזוב, יוצא "היפה והחנון", שהליהוק שלו הוא הימור תמוה. הוא נראה אבוד, לא ברור אם הוא מבין את הבדיחות סביבו והוא מעורר בצופים רגש הורי ותקווה שהחבר'ה לא יגזימו. האינטרקציה בינו לבין הקבוצה היא תמצית כל מה שרע בסדרה הזאת: גם מול "אופירה וברקו", "גולסטאר" מצליחה לבלוט בבהמיות שלה, ואת זה גם נופי תאילנד המרהיבים יצליחו לטשטש. שמישהו כבר יכבה את השאלטר.

← "גולסטאר", ימי ראשון ב-20:15, HOT3

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד