1 באפריל: בר המנזר לא באמת נסגר

אחרי יותר משני עשורים של פעילות תוססת, ייסגר הבר הוותיק והמיתולוגי בעקבות שינויים תכנוניים בבנייה באזור. הבעלים: "זה יום אבל מבחינתי. המנזר היה מפעל חיי"

ככה זה לא יראה. צילום: זיו שדה
ככה זה לא יראה. צילום: זיו שדה
1 באפריל 2018

רעידת אדמה בעולם חיי הלילה התל אביביים: המנזר, אולי הבר הכי ותיק בתל אביב יסגור את דלתותיו בעוד כחודש, כך הודיע היום (ראשון), הבעלים ליאור הרגיל. יותר מ-20 שנה שהמנזר הוא חלק בלתי נפרד מלב ליבה של העיר ומהנוף הלילי שלה לאורך כל שעות היממה. הוא ריחף מעל אופנות וטרנדים, שרד גלים של סגירות ברחבי העיר במשך שנים והיווה מקום מפלט למגוון אוכלוסיות – מנערים בני 18 ששתו שם את הבירה הראשונה ועד לבליינים שפקדו את המקום למעלה מ-20 שנה.

>> הסיבה שבגללה תשלמו יותר על מוניות ב-Gett
>> אתם בחרתם: 15 הבניינים הכי יפים בתל אביב

הרגיל מספר שבעקבות בניית הבניין החדש באלנבי 58 עומדים להתבצע שינויים תכנוניים ברחבה ובעקבות כך הם נאלצים לסגור. "זה יום אבל מבחינתי. זה מפעל חיי", הוא אומר. לשאלה האם הוא חשב לפתוח כבר במקום אחר, השיב הרגיל: "עוד מוקדם לתכנן, אבל יש מחשבות על להעביר את המנזר לסצנה הירושלמית. זה חלום שלי כבר הרבה שנים, ואולי זו תהיה הזדמנות טובה להתחיל מחדש". כבר אתמול בערב התחיל הרגיל לספר ללקוחות על הסגירה המתקרבת, ואלה כצפוי הגיבו בהלם מוחלט.

קוסטיצה, אחת ממנות הדגל של המנזר. צילום: איליה מלניקוב
קוסטיצה, אחת ממנות הדגל של המנזר. צילום: איליה מלניקוב
המנזר. צילום: איליה מלניקוב
המנזר. צילום: איליה מלניקוב

המנזר נוסד ב-1993 ולאורך השנים עורר פרובקציות כשהידיעה על כך שהמקום פועל גם ביום כיפור הופצה, אבל תמיד שמר על הגחלת. "אני יושבת שם כבר 17 שנה", מספרת נועה (46), תושבת כרם התימנים. "הילדים שלי גדלו שם, זה אחד המקומות היחידים בעיר שגם אנשים בגילנו יכולים לשבת בלי להרגיש מוזר". נועה מספרת שאין ערב שלא מתחיל או נגמר שם. "אני באמת לא יודעת מה אני אעשה בלי המנזר. עצוב לראות את המוסדות התל אביבים הוותיקים מתפרקים לאט, לאט". גם יעל (26), לקוחה קבועה, אומרת כי הבשורה מאוד העציבה אותה. "לי ולחברים שלי יש פרלמנט קבוע שם. היינו מגיעים לפחות שלוש פעמים בשבוע. זה המקום שהכי כיף לצאת אליו בתל אביב. תחושה מאוד מוזרה".

במהלך החודש הקרוב, עד לסגירה המתוכננת ב-1 במאי, יתקיימו במקום מסיבות פרידה ויוגשו תפריטי ספיישל של מנות ומשקאות שהוגשו לאורך השנים. "תהיה פינאלה ראויה, זה בטוח", אומר הרגיל.

סתם, לא באמת.

המנזר

[interaction id="59d229382d94910001ce8799"]