אפקט הקורונה: מיזם "נעים בסופ"ש" יושהה עד להודעה חדשה

עיריית תל אביב תודיע על הפסקת שירות התחבורה הפופולרי "נעים בסופ"ש" באופן זמני, בעקבות הנחיות משרד הבריאות ולמרות שאינן חלות על השירות. אנחנו נתגעגע

עוד קורבן של הקורונה. נעים בסופ"ש (צילום: דין אהרוני רולנד)
עוד קורבן של הקורונה. נעים בסופ"ש (צילום: דין אהרוני רולנד)

שירות קווי השבת הפופולרי, "נעים בסופ"ש", יושהה עד להודעה חדשה בגלל משבר הקורונה. כך הוחלט הבוקר לאחר התייעצויות רבות בין עיריות תל אביב, גבעתיים, רמת השרון, קריית אונו, יהוד-מונסון ושוהם השותפות למיזם התחבורה פורץ הדרך.

"נעים בסופ"ש" פועל מזה כארבעה חודשים בסופי השבוע ונהנה מביקוש גבוה וקבוע של כעשרת אלפים נוסעים ב-24 שעות, ב-680 נסיעות על פני 300 קילומטרים. השירות שונה את פני העיר בשבת, כשתושבי תל אביב משתמשים בו בהנאה כדי להגיע אל מוקדי הבילוי או סתם כדי לחצות את העיר.

איך נתגעגע. נסיעת הבכורה של קווי השבת בתל אביב (צילום: דין אהרוני רולנד)
איך נתגעגע. נסיעת הבכורה של קווי השבת בתל אביב (צילום: דין אהרוני רולנד)

השהיית השירות כתוצאה מהנחיות משרד הבריאות אינה טריוויאלית, שכן הוא אינו מחויב בהן משום שאינו נחשב לתחבורה ציבורית אלא לשירות פרטי שמפעילות העיריות. בימים האחרונים נעשו ניסיונות למצוא פתרונות שיאפשרו את הפעלתו – כמו החלפת המיניבוסים לאוטובוסים שיאפשרו מרחב אישי רב יותר והגבלת מספר הנוסעים – אך לבסוף הוחלט להשביתו זמנית ליתר ביטחון.

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מסרה כי "ראשי הרשויות השותפות למיזם, קיבלו החלטה אחראית על השהייה זמנית של שירות 'נעים בסופ"ש'. לצערנו נכפתה עלינו תקופת חירום וכולנו נדרשים לגלות אחריות אישית וציבורית ולהישמע להנחיות".

באין מוקדי בילוי פתוחים היו מרבית משתמשי "נעים בסופ"ש" מוותרים עליו, מן הסתם, וגם נסיעות לארוחות שישי אצל חברים וקרובים מתייתרות, כך שעם כל הצער והכאב אפשר להבין את ההחלטה. ובכל זאת נתגעגע.