27 סדרות ישראליות חדשות ומסקרנות שיגיעו למסך השנה

גל סדרות הרכש המעולות ששוטף אותנו עוד לא שכך, וברקע כבר תוססות הפקות מקור חדשות. אלו הסדרות הישראליות המבטיחות של השנה (וכמה שחוזרות לעונה נוספת)

פתחו יומנים (איור: shutterstock)
פתחו יומנים (איור: shutterstock)

2018 פתחה חזק את השליש הראשון שלה בטלוויזיה עם סדרות ישראליות בולטות כמו "להעיר את הדב", "האחיות המוצלחות שלי", "ככה זה", "פאודה" ו"הרמון" – ונראה שזוהי רק תחילתה של מאניית הפקות המקור. הרשימה הרעבה שלפניכם כוללת את הסדרות היותר מבטיחות – חדשות וגם כאלה שחוזרות לעונה חדשה. הכינו את הכרבולית.

yes

המנצח

דרמה קומית-מוזיקלית מהיוצרים של "שטיסל", שבמרכזה עומד נוח גמליאל (ליאור אשכנזי), אחד המוזיקאים המוערכים בעולם, שבורח מסיבוב הופעות בינלאומי. הוא חוזר לישראל לגור עם אמו (לאורה ריבלין) ואביו (דב'לה גליקמן) מסיבה שהוא שומר בסוד. כשהוא מגלה שאביו חולה אלצהיימר הוא מחליט להישאר ולנצח על חבורת הזמר של המתנ"ס המקומי בה הוא חבר. בזמן שנוח מתמודד עם הסיבה שהחזירה אותו לארץ 20 שנה אחרי שעזב, הוא מתחיל לתהות לאן הוא באמת שייך. עם שי אביבי, אפרת בן צור, נועה קולר, דליק ווליניץ ועוד. "המנצח" כוללת עיבודים לשירים ישראלים ישנים וחדשים, בהם של זוהר ארגוב, סשה ארגוב, אריק איינשטיין ואחרים. על העיבוד המוזיקלי אחראי בן יפת ("קולולם").

← 10 פרקים, הסדרה מצטלמת בימים אלה

עוד כתבות מעניינות:
20 הסדרות הישראליות הטובות ביותר
סדרות הרכש הכי טובות שעומדות להגיע למסך
סדרות המקור הכי גרועות של נטפליקס

על הספקטרום

דרמה קומית שמתהלכת בשביל שסללה "פלפלים צהובים", ועושה עוד שמונים צעדים בכיוון הנכון. "על הספקטרום" מעמידה במרכזה את זוהר, עמית ורון-רון, שלושה צעירים על הספקטרום האוטיסטי שחולקים דירה משותפת ברמת גן. עמית (בן יוספוביץ') הוא אוטיסט בתפקוד גבוה שעוד לא הבין איך קונים בסופר ונוסעים באוטובוס, הוא אובססיבי לשואה ולמלצרית בבית הקפה השכונתי; זוהר (נעמי לבוב), בחורה יפה עם לקות שכלית, עובדת במטבח של ארומה אבל חולמת לקרוא ללקוחות במיקרופון שבדלפק, ומחכה כבר ליצור קשר נורמלי עם גבר; רון-רון (ניב מג'ר) הוא צעיר עם אספרגר, אובססיבי לניקיון ולערוץ הקניות ונוהג להסתגר בבית. את הסדרה יצרה התסריטאית והבימאית דנה אידיסיס בהשראת אחיה הצעיר האוטיסט וחבריו. הפרומו הזה מבטיח יצירה הומוריסטית ורגישה ומרגשת, שמצולמת די מדהים. מחכים.

← 10 פרקים, הסדרה צולמה

הנוכלות

אילן פלד ויעל פוליאקוב חוזרים למסך בצורה שאנחנו הכי אוהבים אותם – ביחד. בקומדיית הפשע החדשה ייצאו האחיות והקאלט מירי ותקווה למסע בניסיון להביא את המכה. אנחנו פוגשים אותן אחרי שמירי איבדה את כל רכושה וחבריה ופתחה פרק חדש בחייה באילת, שם היא עובדת בכמה עבודות (נגיד, מלצרית מזמרת במסעדה שנתקעה בסבנטיז, ולא בקטע טוב). כמובן שהסיבה למצב הביש היא אחותה תקווה, שהפילה עליה חובות, אבל לא שכחה ליצור קשרים עם המאפיה בזמן שהייתה בכלא – ואפילו יצאה משם עם מסמך מפליל.

← 10 פרקים, הסדרה נמצאת בשלבי כתיבה

מייקל

המופע היחסית ותיק עושה הסבה מהבמה אל הסלון, כולל הופעת אורח של אסי כהן ושאר שחקני ההצגה. במרכז הקומדיה השחורה הזאת עומדת משפחתו ההזויה של מייקל, שמת לפני שנים, אותו היא מנציחה בקטע אובססיבי (אבל לא ממש טובה בלארגן אזכרות). כהן יגלם כאן מורה לנהיגה שפרט מידע מהעבר שלו מחבר אותו למשפחה באופן מפתיע.

← 10 פרקים, הסדרה מצטלמת בימים אלה

תום יער עושה בגרות

אחרי שעשתה את שביל ישראל, הקומיקאית המופרעת תעשה דוקו-ריאליטי קומי חדש שבו היא חוזרת לימי התיכון. יער מגיעה אל מנהל הפנימייה החקלאית בכפר הירוק, שם למדה באמת, כדי שייתן לה תעודת בגרות – ומגלה שתצטרך לעבור את המסע המפרך שעובר כל תלמיד בדרך לנייר חסר הערך – לחיות בכפר, להשתתף בשיעורים, לעשות תורנויות בלול ובאורוות ולגשת לבחינות. אין מצב שזה לא יוצא מעולה.

← 10 פרקים

פאנץ'

איך סטנדאפ נולד? אנחנו לא יודעים, אבל הדרמה התקופתית החדשה של יס תגלה לנו איך פרחה הסצנה בישראל של שנות ה-90'. זה קורה בימי עלייתו של ערוץ 2 שהיה חלק חשוב במהפכה התרבותית אצלנו, שאיתה הגיעו כסף גדול ופרסום מהיר. הסדרה מבוססת בחלקה על סיפורו של המפיק יואב גרוס ודמויות אחרות מהתקופה. עם צחי גראד, מאור שוויצר, עוז זהבי, דר זוזובסקי, אורלי זילברשץ ועוד.

← 12 פרקים, הסדרה מצטלמת בימים אלה

עיר מקלט

רב המכר של ליעד שהם עובד לסדרת מתח סופר רלוונטית שעוסקת בעולמם של מבקשי המקלט האפריקאים ומתרחשת בתל אביב. "עיר מקלט" נפתחת עם רצח של פעילה חברתית, שמביתה בורח מבקש מקלט בשעות הבוקר המוקדמות. על התיק מופקדת חוקרת צעירה (חני פירסטנברג), וככל שהחקירה מתקדמת היא הופכת להיות איום על כוחות הרבה יותר חזקים ומסוכנים ממנה. בכיכובם של דביר בנדק, מלי לוי, דורון בן דוד ("פאודה") ועוד. את הסדרה יצרו עוזי וייל ואיתן צור.

← 12 פרקים, הסדרה מצטלמת בימים אלו

לעבור את הלילה

שי גולדשטיין ולאה לב מככבים בדרמה קומית שהיא קצת החיים שלהם. תמיר בן טוב (גולדשטיין) הוא שדרן ותיק ומצליח, שהכל היה סבבה בחיים שלו עד שאשתו נהרגה. הרייטינג של תכנית הבוקר שלו מתדרדר והוא צולל לדיכאון, ואז מתבשר שמעבירים אותו לתכנית הלילה של התחנה יחד עם שותפה צעירה, נטע ליברמן (לב). למרות שהחיים שלהם הפוכים לחלוטין, הם מתקרבים ונקשרים עד לרמה הכי אינטימית שעדיין נחשבת אפלטונית.

← 10 פרקים, הסדרה בשלבי כתיבה

הבוזגלוס

המשפחה המלכותית של הכדורגל הישראלי חוזרת בעונה שנייה. בעונה הראשונה של הדוקו-ריאליטי נחשפנו ליעקב בוזגלו, האב שמנהל את הקריירות של ארבעת בניו וכנראה גם מזיק להן לא מעט. חוץ ממנו יש גם אם דומיננטית ותסבוכות משפחתיות נוספות, כי דרמה של אחרים זה כיף. אז מה יקרה עם מאור אחרי הפציעה החוזרת? מה יעלה בגורל הזוגיות של חני ויעקב ומי הבא שיעיז להתעמת איתו?

← 25 פרקים

תאג"ד

תאג"ד, שעוקבת אחרי חייהם של חובשי גדוד 33 של הצנחנים, קיבלה הזמנה לעונה שנייה עוד לפני שהסתיימה הראשונה, בשנה שעברה. למרות שעוד אין תאריך רשמי לעליית העונה השנייה ביס, אנחנו יכולים כבר לספר לכם שזה יקרה לקראת סוף השנה. בעונה הקודמת חובשי הגדוד חושדים שמשהו מסריח קורה בפלס"ר ומסתבכים כשהם מנסים לחקור את הנושא. סדרת השחיתויות שהם מגלים בדרג הפיקודי מובילה לשרשרת אירועים שמסתיימת בפיגוע-דמה שכולל פיצוץ מכונית, והעונה נגמרת בפציעתה האנושה של אחת הפרמדיקיות. הנה, מתח.

עוד סדרות מקור שיעלו ביס השנה: "כבודו", "השוטר הטוב", "רון". 

הוט
שלטון הצללים

הדרמה הפוליטית שכתבו חיים אביחיל ורז יובן יחד עם מנהל הקמפיינים משה קלוגהפט, ששמו נקשר בכמה מהמהלכים המפלגים בפוליטיקה הישראלית, חוזרת לעונה שנייה. מאחורי הקלעים של הכנסת מטונפים הרבה יותר ממש שחשבנו. עם אביב אלוש, חן אמסלם, יפית אסולין, תום אבני, נועה קירל, שרי גבעתי ועוד.

← 50 פרקים

אוטונומיות

גם אנחנו רוצים דיסטופיות איכותיות משלנו, והנה אחת שנשמעת מבטיחה (והלוואי שתקיים): "אוטונומיות" מתרחשת בישראל של 2019, הקרועה ומפולגת בין מדינת ישראל החילונית לבין האוטונומיה החרדית. כל אזרח נדרש להחליט באיזה תחום שיפוט הוא יחיה – זה מגיע למצב של חומת הפרדה שמקיפה את האוטונומיה החרדית, מסוף מעבר שמוקם ומקשה על מעבר בין השטחים. אסי כהן מגלם את ברוידא, חרדי שמתפרנס מהברחות בין המדינה לאוטונומיה – ומקבל הצעת עבודה שתשנה הכל: חטיפת ילדה שמתנהל עליה מאבק משפחתי בין שתי משפחות, חילונית וחרדית. הסערה שמתעוררת עלולה להבעיר את המדינה ולהביא לתחילתה של מלחמת אחים. עם שולי רנד, רותם סלע, דב נבון, דאנה איבגי, טלי שרון, יובל מנדלסון ועוד.

← מיני סדרה בת 6 פרקים

היחידה

הדוקו-ריאליטי שמציג סלבס ש"מתגייסים" לצה"ל חוזר אלינו לעונה שלישית, אחרי שצבע בירוק את אתי ביטון, אילנית לוי, רגב הוד, קותי סבג ועוד. במסגרת התכנית מצטרפים הסלבס ללהקה צבאית, ובדרך צריכים לעמוד במשמעת צבאית, לעבור אימונים ותרגילים צבאיים ובגדול לסבול, לא ברור למה. כיף. עם משה דץ, ירון ברלד, שי חי, מושיק עפיה, חובי סטאר ועוד. את תפקיד הסמל ימלא מישל טרוני, ואהוד בנאי יחזור לכסא הרס"ר.

איש חשוב מאד

יהודה לוי חוזר עם אחת ההפקות המוצלחות שידענו לעונה שנייה, שמצטלמת בימים אלה בלוס אנג'לס. אם בעונה הראשונה השתדל לוי החרדתי להשתבלל בחיים נטולי זוהר, בעונה החדשה הוא הולך לקיצון השני – וינסה להצליח בהוליווד.

← 12 פרקים, הסדרה מצטלמת בימים אלה

דודו לנד

אסף הראל כתב ויביים את הדרמה שתנסה להבין מה קרה לכוכב הכי גדול בטלוויזיה הישראלית, ביום שהפסיק להיות הראשון בבידור. פליטות הפה, הסמים, הרומנים, החייזרים – דודו טופז עשה מה שבא לו, עד שזה הפסיק לעבוד.

← 8 פרקים

שנות ירח

אביב גפן כתב את סיפורו של אביב גפן ושל סצנת הרוק של שנות ה-90' בישראל. אל הדרמה נשזרו דמויות אמיתיות ומוכרות וגם כמה רגעי מפתח, מנקודת מבטו של אביב גפן. אביב גפן.

← 8 פרקים

מלכות

באמצע מסיבת רווקים שנערכת על יאכטה עולים מתנקשים ומחסלים את כל הגברים של משפחת מלכה, אמפריית פשע מקומית. נשות המשפחה נשארות להתמודד עם הבלאגן, אבל הן מסוכסכות ביניהן ועכשיו גם איבדו את כוחן באחת. עכשיו הן צריכות לשמור על מקומן במציאות הגברית של עולם הפשע, לשקם אתצ העסק המשפחתי ולנקום את מות הגברים. מאחורי הסדרה עומדים גל זייד, רותי זייד ודרור נובלמן, כך שאנחנו יודעים בדיוק למה לצפות.

← 11 פרקים

קיסריה אקספרס

מוקומנטרי אנחנו אוהבים מאד, עכשיו רק צריך שזה יעבוד: מה קורה כשאמרגן מצליח בעולם הזמר המזרחי (אסף אטדגי) לוקח תחת חסותו חבורת סטנדאפיסטים (שלישית "בערך" – יוסי גבני, גיורא זינגר ועומר בורשטיין) שחולמים על פריצה?

← 12 פרקים

רשת 13

מגן דוד דרום – מצילים חיים בים המוות

תחשבו "משמר המפרץ", רק לא. הקומדיה הזאת עוקבת אחרי פעילותם של צוות פראמדיקים וחובשים בעייתי ומשועמם במיוחד. כנראה שהיינו מתנהגים אותו דבר אם גם אנחנו היינו מוקפים בבולענים ומחלות עור, אלא שהמועצה המקומית המושחתת מאיימת לסגור את התחנה – והצוות מחליט לעשות הכל כדי לשמור על העבודה השנואה שלו.

נבסו

הסדרה של יוסי ואסה, שי בן עטר וליאת שביט חוזרת לעונה שלישית. במרכז הקומדיה עומד המפגש בין משפחה ממוצא אתיופי למשפחה אשכנזית, שהופכות למשפחה אחת ישראלית. כזה פשוט.

שנות ה-80

כן, זה קורה שוב. הסדרה שמגוללת את הסיפור של משפחת אסייג חוזרת לעונה רביעית שתתרחש גם היא בטירת הכרמל של האייטיז. בהשתתפות שלום אסייג, עפר שכטר, אוולין הגואל, שלומי קוריאט ועוד.

← 22 פרקים

חיים שלי

קובי מימון מגלם את עצמו בסדרה המוקומנטרית 'קובי' שחושפת את הקובי האמיתי שמאחורי הקלעים, את הג'יפה של תעשיית הסטנדאפ וכל הטוב שהז'אנר מספק על המסך. גם שאר האנשים בסדרה מגלמים את עצמם, בהם קרן, אשתו של מימון ושחקנית שלא הצליחה להגשים את החלום, עמוס הנהג שמסתיר את מקצועו וגיל הסוכן הדוחה והסטריאוטיפי.

 

קשת
בשבילה גיבורים עפים

אחרי שנפרדה מאיתנו לפני כשנה וחצי ונסעה לנסות את מזלה בארה"ב, נינט טייב עשתה קפיצה קטנה בחזרה לצורך צילומי דרמה חדשה בכיכובה, "בשבילה גיבורים עפים". הסדרה מגוללת את סיפורם של ארבעה חברים ששירתו יחד בגולני (תומר קפון, נדב נייטס, מיכאל אלוני ומשה אשכנזי), שהטראומה ממלחמת לבנון גרמה לנתק ביניהם. הם מתאחדים למסע חיפושים בקולומביה אחרי יעלי (טייב), שהוכרזה כמתה לפני עשור. המסע יציף את כל השדים המודחקים וייפתח פצעים ישנים. הסדרה נכתבה על ידי עומרי גבעון, בהשראת החלק האחרון בספרו של אמיר גוטפרוינד באותו השם.

← אפריל, קשת 12

כפולים

סדרת המתח הבאמת משובחת הזאת חוזרת לעונה שנייה, במרכזה חמשת הישראלים שמצאו את עצמם בלבה של פרשת ריגול. העונה החדשה תעסוק בתקרית טרור בינלאומית שעלולה להבעיר את המזרח התיכון, והקאסט יתרענן בכמה שחקנים חדשים – אסי לוי, יפתח קלייו, נטע ריסקין, ליהי קורנובסקי, יוסף סוויד, חני פירסטנברג ומורן רוזנבלט.

← אפריל, קשת 12