סקוטי ופאץ': הביסטרו החדש מהבעלים של שאטו שועל

המייסד של שאטו שועל וקפה זוריק פותח ביסטרו בר חדש - סקוטי ופאץ' - שממוקם בכיכר בתל אביב שטרם השתלטו עליה. בין היתר בתפריט: קרפצ'ו סינטה צרובה, מולים ביין לבן ושמנת, פסטות ודניס על הפלנצ'ה

סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)
סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)
3 בדצמבר 2018

לסקוטי ולפאץ' היה חוש ריח חד במיוחד למקומות טרנדים. הם נהגו לשוטט יחד בכל רחבי העיר, ומדי פעם נצפו מפלרטטים עם לקוחות בבתי קפה וברים. חשוב לציין שהשניים היו כלבים והבעלים שלהם באותם ימים' לפני כ-12 שנה, היה עסוק בהקמת קפה זוריק. מאז הוקם על ידי אותו ברנש, (המסרב בכל תוקף להזדהות, אולי מחשש דו"חות רטרואקטיביים של פקחי העירייה לאותם כלבים הוללים שלו ששוטטו חופשי), שאטו שועל, אותו בר יין שכונתי כיפי על פינת כיכר רבין. השאטו היה לעסק כמעט משפחתי כשמרבית השותפים בו הם בני משפחה, כולל הלקוח הידען שבטח נתקלתם בו, ויקטור שוינפלד, היינן של יקבי רמת הגולן, שהוא קרוב משפחה רחוק, שלפעמים עוצר פה לטעימת יינות.

>> עוד חוזר הטיגון: הסופגניות הכי טובות בעיר ומחוצה לה

אחרי כיכר מילאנו וכיכר רבין, חיפשו השותפים השועלים כיכר נוספת, חדשה, שאף אחד לא חשב עליה. הם גילו ברחוב מכבי כיכר שלמה ומסעירה עם בריכה אקולוגית, אבל בלי שום כביש. הם הבינו שהכיכר שאותה בניינים מעוגלים מחבקים, היא השטח שבו יפתחו את מקום הבילוי הבא שלהם. השועלים החליטו לפתוח פה ביסטרו קלאסי, ולקרוא לו על שם אותם כלבים שכבר מתו, אבל גלאי המקומות הטרנדי שבאפם לנצח יזכר, סקוטי ופאץ'. הכלבים הפכו ללוגו של דב וארנב, שהולמים מאוד את האווירה הכפרית של הביסטרו החדש, שבו התקרה עשויה קורות עץ, הרצפה קרמיקה חומה, האהילים קלועים רטאן, ושני אזורי ישיבה בגומחות משל היו בוטים בטח יהיו השולחנות שכולם ימהרו להזמין, למרות שממש כיף לשבת על הבר.

סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)
סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)
סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)
סקוטי ופאץ' (צילום: אנטולי מיכאלו)

בתפריט קרפצ'יו סינטה צרובה (46 ₪), מולים ביין לבן ושמנת עם כרישה (42 ₪), מספר סלטים, מרק היום, פסטות, מנות דגים או שרימפס (86 ₪ לדניס על הפאלנצ'ה) וגם שניצל עוף. מדובר במנות שאפשר לאכול על בסיס יום יומי, במחיר לא זול אבל בר התמודדות לגמרי. מהשבוע הבא הביסטרו יתחיל לעבוד באופן פורמלי, ואם אתם כבר סקרנים אתם יכולים להקדים ולקפוץ עוד השבוע, אבל להתאזר בסבלנות, הם רק התחילו הרצה.

סקוטי ופאץ', מכבי 2, תל אביב, כל יום 18:00-24:00 03-7566165