טיים אאוט timeout

פשקווילים של אהבה: האקטיביסטים שמפיצים כרזות חיוביות ברחבי העיר

| מאת: איילה חננאל

קבוצת אקטיביסטים מאסה בכרזות התוקפות נשים בלבוש חשוף או להט"בים, והחליטה לקשט את העיר במסרים חיוביים

קבוצת "גאווה בסולידריות" (צילום: ארז ויינר)

לקראת חודש הגאווה התמלאו לוחות המודעות והקירות בדרום תל אביב בפשקווילים הקוראים לנשים להתלבש צנוע ומגנים את קהילת הלהט"בים: "פרוצות" "גועל נפש", "אלוהים שונא זימה – מצעד הגאווה הוא בושה וחרפה" הן רק דוגמאות אחדות, ויש אף קריאות לפגיעה ממשית. קבוצת "גאווה בסולידריות" שהוקמה לאחרונה על ידי פעילים חברתיים ולהט"בים תלתה ברחבי תל אביב כרזות תגובה, עם ססמאות כגון "בושה לגבר שמדבר לנשים צורה משפילה", "זו לא בושה – תתלבשי איך שאת רוצה". "זו שטיפת מוח אלימה ומסוכנת", אומרת רעות נגר, פעילה בגאווה בסולידריות.

"כרזות ההומופוביה והשנאה האלו נתלו ביום שישי ממש לפני כניסת השבת, ברחובות ראשיים, על לוחות מודעות ובכניסה לבתי כנסת, ככל הנראה על ידי הוועד לעידוד הצניעות ולא על ידי אנשים משכונות דרום תל אביב. כל מטרתם להפיץ מסרים של שנאה – להט"בופוביה, גזעניות ושוביניסטיות", מוסיפה הפעילה החברתית ספיר סלוצקר עמרן. "לא רק שדאגנו להוריד לאותם חשוכים את כל השלטים, אנחנו נשתלט על המרחב הציבורי עם מסרים של אהבה וקבלה".

קבוצת "גאווה בסולידריות" (צילום: ארז ויינר)

חמודים בעינינו. קבוצת "גאווה בסולידריות" (צילום: ארז ויינר)

חברי הקבוצה קראו בפייסבוק לאנשים לקחת חלק בתליית הכרזות ובהמצאת הססמאות, ואף גייסו תרומות להדפסת הכרזות. התלייה עצמה בוצעה ביום שלישי שעבר ועוררה תגובות חיוביות, כולל הצעות לתלות את הכרזות בעתיד בעיר ובערים נוספות כמו ירושלים וחיפה. כעת מגויסות תרומות להדפסה של כרזות נוספות. "המטרה היא ליצור אמירה ברורה כנגד מי שמפיצים מסרים גזעניים ומפלים", אומר שי הבט, פעיל נוסף בקבוצה. בהמשך מתכוונת הקבוצה לנסות לברר מי הגורמים העומדים מאחורי הפשקווילים. "לא חתום עליהם אף ארגון", מספרת נגר, "לא יפתיע אותנו לגלות כי הפשקווילים האלה ממומנים מכספי מסים שכולנו משלמים".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0