10 המסעדות שהמבקרים שלנו הכי אהבו ב־2015

דיינינגס, כתית, טוטו, שילה, קוואטרו ועוד חמש אחרות הן המסעדות שקיבלו השנה את הציון הגבוה ביותר על ידי מבקרי האוכל של טיים אאוט, דניאל שק וגיל אקרמן

עסקית במשייה. צילום: דן פרץ
עסקית במשייה. צילום: דן פרץ
28 בדצמבר 2015

בשנת 2015 מבקרי האוכל של Time Out, דניאל שק וגיל אקרמן, ביקרו בעשרות מסעדות – חדשות וותיקות – אבל רק עשר מהן זכו לציון שמונה ומעלה. מדובר במסעדות ותיקות ששמרו על האיכות והשירות, לצד מסעדות חדשות שהפתיעו את בלוטות הטעם.

דיינינגס

המבקר: גיל אקרמן, ציון: 9

ייבוא מדויק של אחת מחמש המסעדות היפניות הטובות בלונדון השאיר את הישראלים פעורי פה. הלוקיישן על גג מלון נורמן השווה, המלצרים המקצועיים, הסושי המצוין והתפריט הייחודי זיכה את  המסעדה לציון גבוה.

דבר המבקר: "החוויה בדיינינגס היא משהו מיוחד; כל פרט במסעדה הוא טיפ־טופ, והפורמט המנצח יובא בהצלחה רבה לתל אביב. זה מתחיל בתפריט המרהיב שהשף מסאקי סוגיסאקי יצר כאן, וממשיך דרך העיצוב המשגע בסגנון קלאסי־מודרני־אלגנטי ומגיע עד צוות השירות הנפלא שהולבש בסגנון שנות ה־50 והפגין בקיאות מרשימה בכל מה שנוגע לתפריט והעניק חוויות שירות מהטובות שנתקלתי בהם".

דיינינגס

דיינינגס. צילום: אנטולי מיכאלו
דיינינגס. צילום: אנטולי מיכאלו

כתית

המבקר: גיל אקרמן, ציון: 8.75

הרבה לפני שפנה לעולם האוכל הכשר מאיר אדוני נשבע אמונים לכתית, אחת המסעדות היוקרתיות בישראל. מהרגע שפתח את דלתות המסעדה ב־2002 בכפר רות ועד למיקומה הנוכחי בנחלת בנימין בתל אביב, כתית לא איבדה את הדנ"א שנולדה עימו.

דבר המבקר: "אני מפתיע את עצמי, אך זו הייתה חוויה שאני ממליץ עליה לכל חובב אוכל שיכול להרשות אותה לעצמו. כמו מופע רוק ישן וטוב, רק ללכת ולהקשיב".

כתית

כתית. צילום: דן פרץ
כתית. צילום: דן פרץ

טוטו

המבקר: דניאל שק, ציון: 8.5

כמו שורש איתן, נדמה כי לא משנה מה יעבור על מסעדת טוטו, היא תישאר נטועה עמוק באדמה עם גושפנקת איכות. המסעדה הקטנה ליד המוזיאון החזירה לעצמה השנה את קהל הלקוחות המבולבל, צולמה באובססיביות לאינסטגרם וזיכתה את ירון שלו בתואר שף השנה בטקס פרסי האוכל של טיים אאוט.

דבר המבקר: "טוטו הייתה ונותרה מסעדה ברמה גבוהה, עם יומרות שבדרך כלל גם מגובות בכישרון, יצירתיות, נדיבות ומקוריות ולירון שלו יש חותם נוכחות חזק שמכתיב מטבח יצרי ונועז".

טוטו

טוטו. צילום: ירון ברנר
טוטו. צילום: ירון ברנר

קוואטרו

המבקר: דניאל שק, ציון: 8.5

אחרי שנים בהן היה מזוהה עם מסעדת מסה היקרה וקהל לקוחותיה הנובורישי, החליט השף אביב משה לפתוח מסעדה נגישה יותר ללקוחות שלא נוהגים לבקר אצלו. התוצאה: מסעדת קוואטרו האיטלקית, הצעירה והססגונית.

דבר המבקר: "קוואטרו אינה מסעדה איטלקית (וגם לא מתיימרת להיות), אלא מסעדה מקורית בהשראה איטלקית … בנוף הקולינרי שלנו, שבו יצירתיות ואסתטיקה יוצאים לעיתים קרובות מדי משליטה, אפשר כבר לקבוע שקוואטרו, שעדיין נמצאת בחיתוליה, תהיה אחת התוספות המעניינות ביותר".

קוואטרו

קוואטרו. צילום: אלון גרגו
קוואטרו. צילום: אלון גרגו

שילה

המבקר: דניאל שק, ציון: 8.5

מסעדת שילה של השף שרון כהן ממוקמת גבוה ברשימת הטופ 10 של רוב חובבי האוכל בעיר. המסעדה הקטנה והוותיקה בבן־יהודה הפכה למוסד קולינרי שמלא עד אפס מקום באמצע השבוע, ורק תנסו להשיג מקום על הבר בסופו.

דבר המבקר: "המחירים בה גבוהים, אבל לא גבוהים מדי, כי איכות המוצרים שמונחים בצלחות (ובכוסות) בלתי מתפשרת, ההתקנה קפדנית, היצירתיות מקסימה וכל מי שמעורב בתהליך שמביא את שכיות החמדה האלה מהיצרן עד השולחן יודע/ת במדויק את עבודתו/ה. וכל זה גם בלי יומרנות או הצטעצעות".

שילה

שילה. צילום: אנטולי מיכאלו
שילה. צילום: אנטולי מיכאלו

מלגו ומלבר

המבקר: דניאל שק, ציון: 8.25

אחרי פתיחה רועשת, שינוי שותפים, פרישת שף וגיוס שניים חדשים נדמה היה כי התואר "פינה מקוללת" ידבוק גם במקום החדש. אך הפלא ופלא, השפים אור מיכאלי ומוטי טיטמן הפכו את המקום להצלחה מסחררת, עם תפריט מוקפד שזיכה אותם בפרס "מסעדת הדגים הטובה ביותר" בטקס פרסי האוכל השנה.

דבר המבקר: "הדגים היו במרקם מצוין עם רטבים לא אגרסיביים וטעמם ניכר למרות מניפת טעמים רחבה של המרכיבים המרובים … אני חייב להגיד שהשילובים והתרכובות של הצמד מיכאלי וטיטמן מניבים תוצאה טעימה ולא מכבידה על החך".

מלגו ומלבר

מלגו ומלבר. צילום: יולי גורודניסקי
מלגו ומלבר. צילום: יולי גורודניסקי

משייה

המבקר: דניאל שק, ציון: 8.25

השף יוסי שטרית וקבוצת הקיטצ'ן מרקט פתחו באוגוסט השנה את המסעדה שהתבשלה להם בבטן כבר כמה שנים. משייה היא מסעדה שאת הגדרתה קשה לפצח במדויק: מצד אחד, טעמים מהמטבח של אמא לצד אוכל מקומי; ומהצד השני, טכניקות בישול מיוחדות עם נגיעה מולקולרית.

דבר המבקר: "ביס אחד ממפרום הכרובית במשייה הוא לא רק נורא טעים, הוא משקף הצלחה גדולה, נדירה למדי יש לומר, בניסיון לקחת מתכון ביתי אהוב ולפתח ממנו מנה חדשנית, מעניינת ומורכבת. יוסי שטרית ושותפיו נחלו הצלחה ויצרו מקום שאפשר להעביר בו ערב נעים בסביבה אסתטית שמוגש בה אוכל טעים, מעניין וייחודי".

משייה

משייה. צילום: דן פרץ
משייה. צילום: דן פרץ

לה רפובליקה די רונימוטי

המבקר: גיל אקרמן, ציון: 8

אחרי שנים שבהן הייתה האופציה הקולינרית השפויה להייטקיסטים ברמת החייל, המסעדה האיטלקית הועתקה לרובע לב העיר – והשאר היסטוריה. בעליה הקימו חווה לגידול חומרי הגלם, הגדילו את חלל המסעדה ושדרגו את התפריט.

דבר המבקר: "סיימנו בטירמיסו. רוצה להגיד – ככל הנראה הטירמיסו הטוב ביותר שאכלתי בחיי. קרם מושלם, ארומת הקפה בול במידה, ביסקוויטים שנמסו בפה (אי אפשר לתאר קינוח כל כך טוב בלי להשתמש לפחות בקלישאה אחת) ובת טעם אלכוהולית משכרת … איך ייתכן שכבר ארבע שנים רונימוטי נמצאת מרחק יריקה מהבית שלי ורק עכשיו גיליתי אותה?".

לה ריפובליקה די רונימוטי

לה רפובליקה די רונימוטי. צילום: שחף טויזר
לה רפובליקה די רונימוטי. צילום: שחף טויזר

אואזיס

המבקר: דניאל שק, ציון: 8

מסעדת אואזיס של השפית רימה אולברה מצדיקה את שמה כנווה מדבר. בתוך סצנה שמורכבת משפים גברים, אולברה מחזיקה ביד רמה מסעדה איכותית, מוקפדת וברמה גבוהה. המעבר מהלוקיישן הקטנטן ברחוב טשרניחובסקי לחלל המורחב במונטיפיורי הידק את התפריט, השירות והחוויה.

דבר המבקר: "רק שפים מיוחדים במינם יכולים להרשות לעצמם אקלקטיות כזאת במטבחם. בדרך כלל יוצא מזה סתם בלגאן, אבל כאלה שניחנו באותן תכונות קליפורניות שמניתי בתוספת קשב לחומרי גלם ויכלת נדירה לנתח טעמים ולשחזר אותם במטבחם, מסוגלים להרכיב תפריט שאין לו קו מנחה גיאוגרפי, אלא רגשי".

אואזיס

אואזיס. צילום: תמר מצפי
אואזיס. צילום: תמר מצפי

גארדן

המבקר: דניאל שק, ציון: 8

השף ניר צוק החליט לצאת מפינתו הקטנה והמסוגננת ביפו ולפתוח מסעדה פשוטה, ביתית ושמחה בלוקיישן מפתיע: דיזינגוף סנטר. אחרי חודשים של שיפוץ והקמת גינה רחבה בקומה הכניסה, פתח צוק את גארדן, מסעדת עופות צלויים וצ'יפס. המחירים נגישים, השירות מהיר והתפאורה מזמינה.

דבר המבקר: "זו יופי של מסעדה, עם אוכל פשוט שמותקן במיומנות מחומרים מצוינים ומוגש במהירות, בבר פנים יפות ובמחירים סבירים. גארדן היא מסעדה לארוחה מהירה, אבל לא מסעדה של מזון מהיר. היא עומדת בזכות עצמה בכבוד".

גארדן

גארדן. צילום: לירון אראל
גארדן. צילום: לירון אראל