אולי חתונה ממבט ראשון צריכה לשנות את השם ל"זוגיות זה קשה"

בני ה-16 שרצינו לראות. משה ומאי. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
בני ה-16 שרצינו לראות. משה ומאי. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

הישורת האחרונה של ריאליטי האהבה מתקדמת בקצב מהיר, מה שמעמיד אותנו ואת הזוגות שבפרק - גיא ומתן, משה ומאי - בפני המציאות האכזרית. מי שרד את החיים שבחוץ ומי התפרק אל מול האתגר? ריקאפ חתונמי מתחיל לארוז את הלב

21 ביולי 2022

אחרי שעידית ורפאל הפכו משותפים שרבים על עוגיות טחינה לזוג של ממש, אפשר היה לחשוב בטעות שהפרקים הנותרים לעונה יהיו פרקי פיל-גוד חמודים. אז הנה הגיע פרק ההחלטות השני, שהיה יכול להיקרא גם "זוגיות זה קשה". העובדה שההחלטות והמפגש המחודש אחרי 7 חודשים חולקים עכשיו פרק, יצרה מבנה ברוח החלום ושברו. שני זוגות מקריאים מכתבים מרגשים, אומרים כן, בוכים, מתחבקים – ובום, הנה המציאות. והיא מאעפנה.

כלב טוב, ריי. תחליט עבורנו. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
כלב טוב, ריי. תחליט עבורנו. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

נתחיל עם גיא ומתן, ששבו מההיעדרות הלא ברורה שלהם כדי לשחק לנו בלב. אחרי שגיא קנה למתן כיסא שיזוף למרפסת (חוגג על מה שנשאר מהקופונים לקסטרו הום, אה?) ובכללי הפגין יותר חיבה מהממוצע, חזרנו שוב לשיחה היחידה שהשניים האלה מנהלים כל העונה – האם גיא מעוניין או לא. בניגוד לכל ההכנה והציפיות – מסתבר שכן, הוא רוצה. שניהם אמרו כן ויצאו יחד לעבר השקיעה, או לפחות לעבר רחוב תל אביבי עם מזגן מטפטף.

>> בפרק שעבר ראינו כמה מההחלטות הקלות ביותר בעונה

אממה, זוגיות זה קשה, ומסתבר שבלי שדני יגיד לו כל שנייה להתאפס, גיא דבק בהרגלים שליוו אותו לאורך העונה כולה. או בעצם, כל החיים. מתן מספר על זוגיות מדהימה שנקטעה די במהירות כי מחוץ למעטפת של התוכנית גיא לא מצליח להרגיש, לפחות לא כמו שהיה רוצה. אז לא.

אם לא, אז לא. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
אם לא, אז לא. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

זה מבאס קצת (במיוחד עבור דני), אבל יש גם סוף טוב מסוג אחר – מתן הבין איזה מציאה הוא. הנוכחות הטלווזיונית שלו באמת נגעה באנשים, שחלקם זכו לשמוע את המילים שכתבו לו נאמרות בטלוויזיה. להיות מאמי לאומי זה כיף, אבל יותר כיף לגלות את עצמך מחדש, לקבל את עצמך ואת הגוף שלך ונראה שזה מה שקרה. כנראה ש"האינטימיות" האמיתית הייתה החברות שנרקמה בינינו לבין עצמנו.

הזוג השני להחליט הערב הוא מאי ומשה, שמריצים לקט בדיחות פרטיות שנייה לפני הפרידה. מה מעיד יותר טוב על עוצמת הקשר ביניהם מהעובדה שמשה יכול לצחוק שהוא ייקח את ריי איתו בעוד שמאי צוחקת על זה שהוא מתעורר מהשעונים המעוררים שלה בלי שאף אחד יתעצבן. וכצפוי, ההחלטות הן כן מוחלט ומלא דמעות. הם מקריאים מכתבים מתקתקים, משה כותב למאי "כן" ב-42 שפות, ומשם לחיבוק שנמשך שנתיים וחצי בזמן שדני ויעל תוהים אם לצאת מהחדר ולחזור אחרי ארוחת צהריים.

באמת יהיה נחמד אם תפנו את האולפן. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
באמת יהיה נחמד אם תפנו את האולפן. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

משום מה התחנה הבאה שלהם היא טיול נוסטלגי לאולם שבו התחתנו. הסיטואציה קצת מטופשת – בכל זאת, זה רק אולם חתונה עם דשא מלאכותי ש"התחתנתם" בו לפני כולה חודש וקצת – אבל מילא. מאי ומשה הם כמו זוג תיכוניסטים שמאוהבים בפעם הראשונה. הם כל הזמן רוצים להחזיק ידיים ולהתחבק, מצחיקים אחד את השנייה ולהפך כל היום, אבל גם עדיין מפצחים איך כל עניין התקשורת הזה עובד. זה קצת דביק, אבל זה גם מקסים באמת ואותנטי לגמרי, בלי דיבורי הערכים של עידית ורפאל או התעופה העצמית של קטיה וליאור. פשוט זוג רגיל וחמוד.

קאט ל-7 חודשים קדימה, ולרגע נראה שהסיפור הסתיים בפרידה. תקציר החודשים האחרונים מתחילים עם חזרה לריבים ולדרמות של תחילת העונה. הפרידה של גיא ומתן מבאסת – אבל מאי ומשה? זה כבר סיפור אחר לגמרי. חפרתם לנו שעה עם חיבוקים ומוזיקה רומנטית ופלאשבקים מהחתונה ועכשיו מסתבר שלא שרדתם את החיים מחוץ לתוכנית? מה עשינו רע?

סוף סוף, סוף טוב. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
סוף סוף, סוף טוב. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

אך לא, בסוף יש סוף טוב. למרות ששקלו פרידה בשלב מסוים, הם מצאו את האיזון שלהם ונשארו יחד. יותר מזה, הם עדיין חזקים בוידויי אהבה גרנדיוזיים. מאי אומרת שמשה הוא האהבה הכי גדולה שהיא ידעה בחייה, משה מוסיף שהוא אוהב את מאי אהבת נפש ושהם "אוהבים ומאוהבים בו זמנית". אבל המשפט הכי מתוק, וגם כנראה הכי מדויק בעונה, הוא "נועדנו לעצבן אחד את השנייה". כי זוגיות ארוכת טווח היא כזו, בעצם. היא מעייפת ומתישה, מתסכלת לרגעים, מצריכה מאמצים, צריך לצחוק מהרבה בדיחות דביליות בשם שלום הבית, לפעמים זה נראה אבוד לגמרי, ולפעמים זה באמת אבוד. אבל אם יש לכם מזל, האדם שלצידכם יעצבן אתכם בצורה שאתם מסוגלים להכיל, ואולי אפילו לחבב.

לחברות שלנו מאת יש גם ריקאפ שהתאהב במאי ומשה