שובו של הטראנס: שפונגל בהופעה לייב בפסטיבל DGTL

סיימון פוספורד הוא שפונגל (צילום: ניקי דיגיטל\גטי אימג'ס)
סיימון פוספורד הוא שפונגל (צילום: ניקי דיגיטל\גטי אימג'ס)

חדשות גדולות מפסטיבל DGTL: סיימון פוספורד, חצי מצמד היוצרים המוערך שפונגל ומאמני הטראנס האהובים בישראל, יגיע למופע בכורה שפונגלי מיוחד ובו הוא צפוי לשפנגל לחלוטין את רבבות המשתפנגלים בפארק

6 ביולי 2021

זה קרה בשקט בשקט ובצל המגפה הגלובלית, אבל בלי ששמנו לב הטראנס חזר. כוכבי טכנו רבים הוציאו השנה גרסאות רמיקס ללהיטי טראנס מתחילת האלף וסוף המילניום הקודם, באירופה גילו מחדש את מסיבות הטבע המחתרתיות, והסאונד הפסיכדלי המהיר נכנס בחזרה לפלייליסט של חובבי האלקטרוניקה. ואם כבר טראנס – שיהיה שפונגל.

והנה החדשות הגדולות: שפונגל מגיע לפסטיבל הטכנו DGTL שיתקיים בפארק הירקון ב-21.9. שזה מעניין כי ב-2019 הכריז הצמד, מהגדולים והחשובים בסצנה העולמית, על הופעותיו האחרונות (כאן בוידיאו למטה). הצמד מורכב מסיימון פוספורד וראג'ה ראם בן ה-80, והאחרון, שנחשב לסנדק הטראנס הפסיכדלי של גואה והופיע ברחבי העולם עד תחילת הקורונה, החליט לפרוש מהבמה ומדי פעם לקחת רכבת מלונדון אל ביתו של פוספורד בקאנטרי-סייד האנגלי כדי להמשיך ליצור מוזיקה יחד. ובכל זאת – שפונגל על הבמה ב-DGTL.

פוספורד, יוצר מוזיקה אלקטרונית מוערך ומחוזר על ידי מוזיקאים ומפיקים מכל הסגנונות (כולל אלן פרסונס ודיוויד גילמור)ומאמני הטראנס האהובים בישראל, ממשיך לקחת את שפונגל למחוזות חדשים בהופעות ויצר מופע לייב חדש שמשלב מחשבים, מכונות וסינטיסייזרים עם מניפולציות על קטעים מטראקים שונים של שפונגל בלייב. ישראל זוכה לארח לראשונה את גרסת הפוסט-קורונה העדכנית של המופע.

שפונגל מצטרף לרשימת האמנים שכבר הוכרז שיגיעו לפסטיבל השנה: Acid Pauli, ARTBAT, Ben Bohmer LIVE, Gioli & Assia LIVE, Jeff Mills, KiNK LIVE, Nina Kraviz ועוד אמנים שיוכרזו בהמשך. פרטים וכרטיסים? כאן כמובן.