ארץ ויראלית: מערכוני ה-BBC של "ארץ נהדרת" כובשים את הרשת

א וונדרפול קאנטרי. אלי פיניש וליאת הרלב, "ארץ נהדרת" (צילום מסך: קשת 12)
א וונדרפול קאנטרי. אלי פיניש וליאת הרלב, "ארץ נהדרת" (צילום מסך: קשת 12)

מערכון סאטירי שבו ליאת הרלב ואלי פיניש מגלמים את מגישת ה-BBC האנטישימית ואת יחיא סינוואר שובר את הרשת מסביב לעולם מאז שידורו אמש, כשמאחורי הקלעים מקבלים כותבי התוכנית סיוע מהתסריטאי הבריטי שכתב את "בוראט". עוד כמה מערכונים כאלה ואפשר לייצא את "ארץ נהדרת"

15 בנובמבר 2023

"ארץ נהדרת" עשתה את זה שוב: שבוע שלישי ברציפות שתוכנית המערכונים הפופולרית בישראל משפדת באנגלית את התקשורת הבינלאומית – ובעיקר את ה-BBC הבריטי שבולט בסיקור הפוזיטיבי שהוא מעניק לחמאס – ועל הדרך מצליחה לייצר להיטים ויראליים לא קטנים שמגיעי למיליוני צפיות מסביב לעולם.

אתמול שודר במהלך התוכנית מערכון שבו חוזרת ליאת הרלב המעולה לגלם את תפקיד מגישת החדשות האנטישמית של ה-BBC, כשהפעם היא מראיינת את יחיא סינוואר עצמו ממקום מחבואו במנהרות, בגילומו המושלם של אלי פיניש. המערכון הסאטירי החריף מציג את הערוץ הבריטי הציבורי במערומיו, כשבמהלך הריאיון נשמע בכי של תינוק ישראלי בבונקר של סינוואר, והמגישה הבריטית ממהרת להסביר שהתינוק מענה את לוחמי החופש של החמאס ומונע מהם שינה כשיטת עינוי.

המערכון צבר יותר ממיליון צפיות בטוויטר בלבד תוך פחות מ-12 שעות בשני ציוצים, האחד מהחשבון של התוכנית עצמה והשני מחשבונו של נדב אייל שהולך והופך לפיגורה בינלאומית מוכרת ומוערכת בזירת העיתונות הבינלאומית, וסביר להניח שיצבור מיליוני צפיות נוספות ברשתות חברתיות אחרות בימים הקרובים. המערכון הראשון בסדרה, ששודר לפני שבועיים, צבר כבר עשרות מיליוני צפיות מסביב לעולם.

מי שכנראה סייע למערכון הסאטירי לחדד את המסר שלו באנגלית הוא התסריטאי והקומיקאי הבריטי לי קרן, כך על פי דיווח של שגיא בן-נון בוואלה. התסריטאי המצליח ("בוראט") הגיע לארץ לפני כשבועיים בעקבות המלחמה ומאז לוקח חלק פעיל במאמצי ההסברה הישראלית. עוד כמה מערכונים כאלה ואפשר להתחיל לייצא את "ארץ נהדרת" לחו"ל.