כאן, שם ובכל מקום: הסדרות של כאן 11 מגיעות לנטפליקס

תראו אותו, עכשיו גם בנטפליקס. יהודה לוי ב"איסטסייד" (צילום באדיבות כאן 11)
תראו אותו, עכשיו גם בנטפליקס. יהודה לוי ב"איסטסייד" (צילום באדיבות כאן 11)

הדרמה החדשה המדוברת "איסט סייד", וגם "קופה ראשית" וה"המפקדת", "שעת אפס" ו"עלומים", "כראמל" ו"ליגה ג'" - כל הטוב הזה של כאן 11 ינחת באפריל בנטפליקס ישראל במסגרת עסקה שנחתמה בין הגופים. "ההכנסות יחולקו בין המפיקים ובין התאגיד שישקיע אותם בהפקות מקור נוספות", אמרו בתאגיד

16 בפברואר 2023

באחד מהטנטרומים האחרונים שלו הכריז שר התקשורת שלמה קרעי שבכוונתו לכפות על תאגיד השידור הציבורי להעביר את תכניו בחינם לזכייניות הכבלים והלוויין. זה כנראה כבר לא יקרה ממש בקרוב, למרות ששאר הפנטזיות ההרסניות שלו לגבי עתיד השידור הציבורי עדיין על השולחן, אבל החדשות הטובות הן שהחל מחודש אפריל יוכל השר לעשות בינג' איכותי על סדרות רבות של כאן 11 שינחתו בנטפליקס.

תאגיד השידור הציבורי מכר לנטפליקס ישראל את הזכות להסטרים למנוייו את הסדרות הפופולאריות ביותר של כאן 11 -"קופה ראשית" ו"המפקדת", את הדרמות זוכות הפרסים "שעת אפס" ו"עלומים", את "כראמל" של כאן חינוכית ואת שתי העונות של סדרת הדוקו הנפלאה "ליגה ג". יש לציין כי הסדרות זמינות לצפייה חינמית לחלוטין גם כעת באתר האינטרנט של כאן 11, אך כנראה שהוספתן לממשק הפופולרי של נטפליקס תזכיר לצופים רבים את קיומן ותגדיל את החשיפה לתכני הערוץ. יש לציין כי מכירת תכנים לפלטפורמות תוכן כמו הכבלים והלוויין היא חלק מהמודל של חוק השידור הציבורי, ולמרות שלא ידוע כמה שילמה נטפליקס תמורת הזכות, ברור כי יש כאן מסר ל-HOT ו-yes ואולי גם לשר עצמו.

>> תאגיד השידור הציבורי מציג: ככה מנצחים את הדיקטטורה
>> כאן לומדים: תאגיד השידור הציבורי משיק בית ספר לתקשורת

נטפליקס תשדר גם את הדרמה החדשה והמדוברת של התאגיד, "איסט סייד", זמן קצר לאחר הקרנת הבכורה שלה בכאן 11 (ראשון הקרוב, 19.02). בשנים האחרונות רשמה כאן 11 מספר הצלחות בשוק הטלוויזיה הבינלאומי, ובראשן הפיכתה של "טהרן" לסדרה של אפל TV+ בכיכובם של גלן קלוז (ובעונה הבאה יו לורי) לצד הקאסט הישראלי והבינלאומי, אך במקרה הנוכחי לא מדובר במכירת הסדרות לשידור מסביב לעולם אלא רק למנויי שירות הסטרימינג בישראל. אבל אתם יודעים שגם זה כנראה רק עניין של זמן ("איסט סייד", אנחנו מסתכלים עלייך).

"אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם נטפליקס", אמרה טל פרייפלד, סמנכ"לית הטלוויזיה בתאגיד. "זהו נדבך נוסף במשימה שלנו – להנגיש את התוכן בעברית לצופים בכל הפלטפורמות ולעודד את תעשיית התוכן הישראלית ברוכת הכשרונות. עסקה מסוג זה היא זריקת מרץ לתעשייה המקומית – ההכנסות יחולקו בין המפיקים לבין התאגיד שישקיע את הרווחים בהפקות מקור נוספות".