מה ראינו בלילה: 6 סדרות וסרט שהחזיקו אותנו ערות השבוע

חכמה, אלימה ומקטבת. פיקי בליינדרז / כנופיות בירמינגהם (צילום: יחסי ציבור/נטפליקס)
חכמה, אלימה ומקטבת. פיקי בליינדרז / כנופיות בירמינגהם (צילום: יחסי ציבור/נטפליקס)

הפינאלה המצופה של "פיקי בליינדרז", הסדרה המאתגרת של HBO, העונה החדשה והמופרעת של "הבנים" ושעשועון שגרם לנו להתבייש בתרבות המערב ובעצמנו - עוד שבוע גדוש ביותר מדי דברים לראות הסתיים ואנחנו כאן כדי לסכם, למיין, לסנן ולדאוג שלא תבזבזו זמן: כל מה שראינו וחיבבנו השבוע

מדי ערב אנחנו מפרסמים כאן באתר "טיים אאוט" את המלצת הצפייה הלילית שלנו. אנחנו מכוונים מראש נמוך: דברים שאפשר לצפות בהם בלילה בלי לשרוף את המוח במנת יתר של טפשת – את זה אתם יכולים לעשות לבד – גם אם אינם יצירות מופת על-זמניות. ההמלצות מבוססות לפעמים על צפייה בפרקים בודדים שמראים פוטנציאל, אבל אתם בהחלט מוזמנים להתלונן עלינו בקבוצת הפייסבוק הסודית "הספוילר: מה רואים היום". לכבוד סוף השבוע ולנוחותכן אנחנו מקבצים את כל ההמלצות במקום אחד לטובת בינג' סיום הסופ"ש המסורתי, מדורגות על פי מידת התעופה שלנו עליהן.

1. פיקי בליינדרז // כנופיית בירמינגהם

האמת היא שזו קצת רמאות, כי העונה האחרונה של הסדרה הבריטית הכי טובה של העשור החולף בכלל עלתה רק אתמול לנטפליקס ולא הספקנו להמליץ עליה, אז אתם יכולים לתבוע אותנו ונקבל זאת בהבנה. הסדרה החכמה, האלימה והמקטבת הזאת, שנקראת משום "כנופיית בירמינגהם" בארץ, הגיעה לסיומה באפריל האחרון בפינאלה מרשים ששודר ב-BBC באנגליה בלבד, וכעת יזכו גם שאר צופיה בעולם לראות אותה כמו שאלוהים התכוון (כלומר, עם תרגום, כי אי אפשר להבין שום דבר מהפוקינג מבטא שלהם).

 

2. אירמה ופ

או לה לה, קס קה סה, וולה וו קושה אווק הסדרה הזאת של הבמאי הצרפתי המבריק אוליביה אסייאס, שמבוססת על סרט הקאלט שלו מ-1996, "אירמה ופ", ועוסקת בכוכבת קולנוע אמריקאית שמגיעה לפאריז כדי להשתתף ברימייק של סרט הערפדים "אירמה ופ". נשמע מטא שאת מתה? וזה גם בדיוק זה – לא רק סדרת אימה ומתח משובחת אלא גם הרהור פילוסופי על קולנוע ועל החיים עצמם, ובשורה התחתונה סדרה מרשימה, אחרת ומאתגרת כמו שרק ב-HBO יודעים לעשות.

3. הבנים

העונה השלישית של סדרת גיבורי העל המעולה של אמזון פריים וידיאו נפתחה בסערה והשאירה אותנו פעורי פה, במה שנראה לנו כמו העונה הכי מופרעת של הסדרה עד כה – וכשמדברים על סדרה כל כך מופרעת זה אומר משהו. הדמויות הנהדרות שנבנו בשתי העונות הקודמות ממשיכות להיות נהדרות אפילו עוד יותר, והפארודיה הסאטירית על מארוול-דיסני פוגעת בכל הנקודות המתוקות שאי אמורה לפגוע (אם כי ג'ף בזוס הרבה יותר מתאים להיות נבל-על, אם כבר רוצים פה סאטירה ביקורתית על תאגידים).

 

4. בארי

אנחנו אומרים את זה כל שבוע ואנחנו נמשיך לומר את זה עד שהמסר יקלט: הסדרה הזאת היא וואו אחד מתמשך, והיא מועמדת רצינית ביותר לתואר הסדרה הכי אנדרייטד על המסך. תתאפסו על עצמכם ותתחילו לצפות בה, סיום העונה בסופ"ש הזה הוא הזדמנות לכפר על חטאיכם.

5. אנריל 

תחקיר חתונמי של ערן סוויסה ב"ישראל היום" חשף את קצה הקרחון של המתרחש מאחורי הקלעים של להיט הריאליטי, ואת שלל המניפולציות המופעלות על האומללים שהסגימו להשתתף בה. בלי שום קשר נזכרנו פתאום בסדרה הפשוט מצוינת הזאת, שכנראה חושפת הרבה מאוד מהאמת על הפקות הריאליטי שאנחנו כל כך אוהבים-לשנוא-לאהוב. סדרה שהיא בעצם הדרך של היוצרת שרה גרטרוד שפירו לספר לעולם מה קורה מאחורי הקלעים של סדרות הריאליטי שהיא הייתה שותפה להפקתן בלי לחטוף תביעת ענק. כיף כיף כיף.

 

6. השיחוק

יכול להיות שאדם סנדלר הוא לא רק ז'אנר בפני עצמו אלא גם שחקן הרבה יותר מוכשר ממה שחשבתם. כבר ראינו הדגמות של היכולות הדרמטיות שלו במספר סרטים לא קומיים, אבל לסרט הכדורסל הזה, אותו הפיק סנדלר יחד עם לברון ג'יימס ובתמיכה מאסיבית מה-NBA, הוא בא עם כל האהבה שיש בו וזה ניכר בתוצאה. לא אוהבות את אדם סנדלר? אולי הגיע הזמן לשקול את זה מחדש.

7. המסלול הבוער

ונחתום את המלצות השבוע שעבר שלנו עם השעשועון הכי טיפשי שראינו מאז "עוגה או לא עוגה", שעשועון שמסמן שלב חדש בדביליזם של האדם המערבי והוא למעשה וריאציה על משחק הילדים האהוב "הרצפה היא לבה". זה הרבה יותר כיף ממה שזה אמור להיות והעובדה שנהננו מהקשקוש הזה מחייבת בדק בית. אנו מתנצלים בפני קוראינו בארץ ובתפוצות.